platforma blogowa portalu
nowiny

Polska w rui?Nie!

Kosze i śmietniki w okolicach punktów rozdawnictwa darmowej, unijnej albo caritasowej żywności dla niemajętnych – pełne żarcia wszelakiego. Niemajętni wypieprzają do śmietnika wszystko, czego nie chce im się dźwigać do domu. Nie lubią kasz i konserw rybnych, toteż okoliczne kosze zwykle pełne są jaglanej i pęczaka. Zrujnowana Polska wywala do śmieci coś, za co w Zinbabwe i Burundi człowiek człowieka mógłby zamordować. Pogrążająca się w ruinie Polska wyrzuca do śmieci coraz więcej jedzenia. Im bardziej jest zrujnowana, tym więcej wyrzuca.
Ktoś nam kiedyś wymyślił Euro 2012, skutkiem czego w błyskawicznym tempie wybudowaliśmy cztery stadiony. Ewidentny dowód na to, że kraj nam się stacza. Z Rzeszowa na Śląsk (i dalej) można dojechać autostradą, ale przecież wszystkie te autostrady, to drogi prowadzące do wniosku, że pogrążamy się w ruinie. Pendolino jest jaskrawym przykładem ruiny. A jak to popieprza po torach!… Jakby mu się spieszyło do ostatecznego upadku. Tego roku 2,5 miliona zrujnowanych przez zrujnowane państwo ludzi wyjechało znad Wisły. Do ciepłych krajów na wczasy wyjechali, bo co będą się relaksować z kompletnie zrujnowanym kraju. Mniej zrujnowali opanowali wakacyjnie popadające w ruinę polskie wybrzeże. W obróconych w ruinę Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Sopocie i Łebie roi się od zrujnowanych Polaków. Każdy ma przy sobie komórę, pewnie miesiącami głodem przymierali, żeby sobie smartfona kupić. Kompletnie zrujnowane autostrady korkowały się na bramkach, tyle na wywczasy ruszyło zrujnowanych obywateli. Każdy własnym samochodem, co niewątpliwie jest dowodem ruiny państwa. A jak ktoś chce mieć ewidentny dowód ruiny, niech się przejedzie warszawskim metrem. Przez pół wieku względnego dobrobytu stolicy nie udało się zbudować metra, a szarpnęło się na ten gest, kiedy w kraju zrobiło się naprawdę rujnująco. Pewnie chciało się metrem dobić. Albo kilkoma nowymi (w większości zbędnymi) lotniskami. Przecież dobrze nam było i dostatnio, kiedy mieliśmy w TV dwa programy. To nam się cyfry zachciało naziemnej i teraz w kilkunastu cyfrowych programach naziemnych możemy oglądać, jak bardzo jesteśmy zrujnowani.
Tylko 15 milionów złotych wydała partia opozycyjna, żeby przepchnąć swojego kandydata na prezydenta. Ta sama, która krzyczy, że Polska w ruinie jest. Z pewnością jest, ale przecież partia znajdzie jeszcze dwa razy tyle, żeby wydać na kampanię w wyborach parlamentarnych. Nie ze swoich wydaje, tylko bierze od zrujnowanego kraju. I wcale jej to nie przeszkadza krzyczeć, że była, jest i ma być w przyszłości finansowana z budżetu zupełnie zrujnowanego państwa. Nie mają litości dla wszystkich tych głodujących w zrujnowanym kraju dzieci, niedożywionych, niedojadających i głodujących. Nie do talerzy głodujących dziatków pójdą miliony, a na ulotki przedwyborcze pójdą.
W ruinie jesteśmy wszyscy. I ciemny lud to kupuje. Wsiada do pendolino albo jedzie własnym samochodem po nowej autostradzie, przebiera w wycieczkach zagranicznych albo tłoczy się na bałtyckich plażach. Widzi to wszystko, słyszy, obserwuje, pełnymi garściami czerpie z tej ogólnonarodowej ruiny. A jednak kupuje

2 komentarze do “Polska w rui?Nie!”

  1. kola napisał(a):

    PO-dobne wypociny wyprodukowała Kublikowa w „Gazecie Żydowskiej”- zwanej dla ściemy wyborczą.

  2. pensjonariuszod Alberta napisał(a):

    Polacy nie są idiotami i też tak jak te łachmyty z jaczejki PO-PSL chcieliby wpierda..ać policzki wołowe i frutti di mare

Zostaw komentarz