platforma blogowa portalu
nowiny

Gnój polski

Bo to już nie jest polskie piekiełko. Takim piekiełkiem nie chciałby zarządzać nawet Lucyfer, nie dałby rady. Tu nawet tragedia narodowa, nasza wspólna tragedia, obraca się w wojnę domową. Czy Amerykanie po zamachu z 11 września wznowili wojnę Północ – Południe? Ano nie wznowili, a tragedia WTC wręcz scementowała naród. Nasza tragedia narodowa stała się kolejną okazją, żeby skoczyć sobie do gardeł. A jeszcze kolejną – krzyż przed Pałacem Prezydenckim. I tak dwie wartości: śmierć i krzyż, przed którymi powinno się tkwić na kolanach, w milczeniu i pokorze, posłużyły do wzajemnego okładania się po pustych łbach.

Raport MAK. Kreml rzucili ten stos kartek nad Wisłę, zasiadł wygodnie w fotelach i bawi się świetnie patrząc, jak głupie polaczki wyżynają się w bratobójczej wojence. PiS robi w tym teatrzyku za najbardziej posłuszną pacynkę Kremla, co rusz rozpętując nadwiślańskie potyczki i podnosząc larum, że Rosja nas oszukała. Trochę historii najnowszej panowie! W 2001 roku nad Morzem Czarnym eksplodował rosyjski TU-154. Ten sam MAK szybko okrzyknął, że strąciła go ukraińska rakieta. Światowi eksperci orzekli, że raport MAK to kompletna bzdura. Rok 2002, atak terrorystyczny na Teatr na Dubrowce w Moskwie. Terroryści nie zdążyli odpalić ładunków wybuchowych, bo potraktowano ich gazem. Przy okazji zagazowano 130 zakładników, widzów teatralnych. Rok 2004, atak terrorystyczny w szkole w Biesłanie. W wyniku akcji rosyjskich służb specjalnych zginęło 400 ludzi, w tym 171 dzieci, a 200 osób uznano za zaginionych. Za te kretyńskie akcje nikt nigdy nie poniósł odpowiedzialności, bo przecież państwo Rosja zawsze działa słusznie i skutecznie. Ofiary gwałtów i mordów w wojnie czeczeńskiej dopiero przed Trybunałem w Strasburgu uzyskały sprawiedliwość, bo przez sądami rosyjskimi nikt ich nie chciał słuchać. Administracja tego kraju skompromitowała się nie raz w oczach opinii światowej i tylko głęboko naiwni mogli spodziewać się, że w raporcie MAK z katastrofy smoleńskie przypisze sobie choćby odrobinę winy. Tym bardziej dziwi święte oburzenie niektórych, że raport MAK brzmi tak jak brzmi.

I rzucił Kreml tę kość pomiędzy wygłodniałe prawdy psy nad Wisłą i patrzy sobie z rozbawieniem, jak błyskają kły w paszczach, a z gardeł dobywa się wściekły warkot. Tylko jakiej prawdy wygłodniałe i jakiej racji? „Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją”. To w odniesieniu także do przyczyn katastrofy. To nie moje, to Józefa Piłsudskiego. Prezes Kaczyński ma nawet dwie dupy: na jednym oddechu orzekł, że całą winę za katastrofę ponoszą Rosjanie i dorzucił, że katastrofie winny jest Donald Tusk. Podliczając szacunki prezesa to jakieś półtorej winy: cała Rosjan plus część Tuska. Paranoja, sącząca się z sejmowej mównicy, nie ma już żadnej tamy, żadnych granic. Ani etycznych, ani estetycznych. I paranoja rozlewa się na Naród. „Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”. To też Piłsudski. Niestety – wiecznie żywy.

36 komentarzy do “Gnój polski”

 1. Pawka napisał(a):

  zgadzam się z Panem, jestem studentem i duża część naszej braci ma już tego dość nie czujemy potrzeby walki z tymi wściekłymi psami nich się wygryzą między sobą, mam nadzieję że nasze pokolenie skończy z waśniami oby to nie była złudna iluzja..

 2. wujek dobra rada napisał(a):

  Czyżby pana idol Tusk oddając śledztwo MAKOWI nie znał wcześniejszych osiągnięć rosyjskich śledczych-trochę historii panie Plęs-Kursk,Chodorkowski,nagminne niewyjaśnione zabójstwa polityczne dziennikarzy krytykujących cara Putina,wysadzenie bloków mieszkalnych w Moskwie rzekomo przez Czeczenów(pretekst do rzezi w Czeczenii)i setki innych takich spraw nie znanych,bo nie nagłośnionych na Zachodzie. Ale, ale…przecież pana ulubieniec Donald podobno jest z wykształcenia historykiem-pomyśleć jaki niski poziom musiała mieć uczelnia,którą kończył (a może był to tylko płatny zaoczny wieczorowo-nocny licencjat???).

 3. Andrzej Plęs napisał(a):

  Do „wujka dobrej rady” IP: 195.158.247.10: Co to znaczy „oddając śledztwo MAKOWI”? Jeśli zna Pan inną formułę prawną niż Konwencja Chicagowska, na które można by oprzeć to śledztwo, to jest Pan wyjątkiem w tym kraju. Śpieszę prosić o podpowiedź: jakiż to sposób prawny ma Pan na to śledztwo? Dla Pana wiadomości: Tusk jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Pan zapewne jest absolwentem Harvardu, skoro z taką pogardą odnosi się do jednej z lepszych uczelni w Polsce. Jako absolwent Harvardu (a może Oxford? Albo Yale?) winien Pan posiąść umiejętność sięgnięcia choćby do Wikipedii, celem uzupełnienia swojej wiedzy na temat wykształcenia premiera swojego kraju.

 4. Andrzej Plęs napisał(a):

  do „wujka” Z całym dla Pana szacunkiem, ale kiedy dyskurs schodzi retoryką do poziomu sformułowań o „wchodzeniu do tyłka”, wycofuję się z wymiany argumentów. Proszę czas, marnotrawiony na wymianę ciosów ze mną, przeznaczyć raczej na edukację. Życzę powodzenia na Sorbonie.

 5. wujek dobra rada napisał(a):

  Dziękuję za życzenia,ale Sorbonę już ukończyłem i obecnie piszę habilitację na temat:”Jak skutecznie utrzymać się przy władzy politycznej robiąc wodę z mózgu opiniotwórczym mediom i ogłupionym wyborcom” P.S. Ja też życzę panu powodzenia „na niwie” i w „temacie”,ale mam dobrą radę (jak to wujek)aby zastanowił się pan nad zmianą branży.

 6. kwiatek napisał(a):

  Andrzeju, wybacz, że zabieram głos, ale po tym Twoim wpisie nie mogę się powstrzymać od polemiki wygłoszonej nie tylko w redakcyjnym pokoju. Jak zrozumiałem Twój sposób myślenia, nie jest ważna prawda o katastrofie smoleńskiej, grunt, aby politycy nie skakali sobie do gardeł. Ustalenie prawdy czasami naprawdę wiele kosztuje. Ale wierz mi, warto. Moskwa się cieszy, że się u nas kłócą? Być może. Ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby premier Tusk nie dał się ograć przez Putina jak dziecko w piaskownicy. A Twoja postawa to czystej wody pięknoduchostwo. Wybacz też, ale jakoś trudno mi zaakceptować styl komentarza, gdzie autor – bez względu na to, o czym pisze – i tak na Jarosławie Kaczyńskim i PiS skończy. Teza, że PiS – choć, tu akurat zgoda, „zafiksowany” za swoim liderem na sprawie smoleńskiej katastrofy – jest „najbardziej posłuszną pacynką Kremla”, jest, mówiąc delikatnie, bo na klawiaturę cisną mi się o wiele ostrzejsze sformułowania, ciosem poniżej pasa. A poza tym podaj mi choć jeden argument za tym, by największej katastrofy po wojnie, w której zginęła znaczna część polskiej elity, nie wyjaśniać. Tylko dlatego, ze to może być wodą na młyn PiS? Słaby argument. A poza tym, jak już tak mówimy, to sądzę, że PiS na tej katastrofie niewiele ugra, skoro nie potrafił wykorzystać takiego prezentu od losu jak skandaliczne milczenie premiera po publikacji raportu MAK. W „sprawie smoleńskiej” widzisz tylko winy PiS-u. A jak oceniasz chociażby to, że premier tak „dał ciała” po publikacji raportu MAK, że aż „Newsweek” nazwał szefową MAK-u „kobietą, która upokorzyła Donalda Tuska”, bo jakoś nic na ten temat w Twoim wpisie nie przeczytałem?

 7. Andrzej Plęs napisał(a):

  Drogi Kwiatku, polemisto nieoceniony (szczerze i bez ironii). Daj mi przykład choć jednego znaczka literowego w moim tekście, w którym optuję za tym, by tej katastrofy nie wyjaśniać. Natomiast nie godzę się na to, by – jako Polacy – poddawać się manipulacji krajów nie do końca nam życzliwych. Nie potrafię pogodzić się też faktem, że tragedia narodowa, nasza WSPÓLNA tragedia, była powodem wojny domowej. Powtarzam: nie taką postawą wykazali się Amerykanie po 11 września. Myśmy, jako społeczeństwo tego egzaminu z solidarności narodowej nie zdali. Odnośnie Tuska: nie ma wątpliwości, że na raport MAK zareagował z opóźnieniem i nie tylko Newsweek mu to wytykał. Jednak większość przeoczyła fakt, że MAK ujawnił swój raport bez uprzedzenia o terminie publikacji i śmiem sądzić, że moment został wybrany celowo, kiedy premier bawił na urlopie. Taki faul polityczny. MAK ograł Tuska? Być może. Na takiej samej zasadzie, na jakiej pięściarz wali przeciwnika poniżej pasa, a publiczność szydzi z pokonanego, że dał się pokonać. Oczekiwałbym raczej ogólnonarodowej mobilizacji na raport MAK. Ogólnonarodowej – podkreślam. Tymczasem zaserwowaliśmy sobie ogólnonarodową ustawkę polityczną. A teraz wejdź w skórę Putina: cholernie byś się cieszył patrząc na to, co dzieje się nad Wisłą. W imię czego i dlaczego serwujemy mu tę satysfakcję? Bo przecież nie w imię naszych narodowych interesów. Raport MAK? Ta instytucja w świecie ma ugruntowana opinię. Na miejscu naszych speców od PR natychmiast sformułowałbym listę dokonań, w których MAK się skompromitował. Byłaby długa. I na tyle znacząca, by podważyć wiarygodność tego „naszego” raportu. Reakcja naszego rządu na raport: być może spóźniona. Ale celna: ujawniony przez stronę polską zapis tego, co działo się na wieży kontrolnej, kto, co i jak mówił, zabolało „tamtych”. O czym świadczą reakcje w rosyjskich mediach. Natomiast nasze media, zamiast mocno wyeksponować koszmarny bałagan decyzyjny na wieży, skoncentrowały się na wojnie polsko – polskiej. Rosyjskie nie robią tak głupich błędów, toteż do opinii światowej przebiło się raczej stanowisko strony rosyjskiej w kwestii katastrofy, niż polskie. Sami sobie jesteśmy winni i obarczanie odpowiedzialnością za to jedynie rządu jest unikaniem odpowiedzialności. Przez nasze media. Także przeze mnie i przez Ciebie. Przykro mi, ze wyczuwam w Twojej postawie satysfakcje z tego, ze premier twojego kraju dal sie ograc szefowej MAK. Nie musisz tego czlowieka kochac, ale jednak reprezentuje TWOJ kraj. To tak, jakbzs sie cieszyl, ze Anodina wykolowala Polske. Ganisz mnie, ze ¤jakoś trudno mi zaakceptować styl komentarza, gdzie autor – bez względu na to, o czym pisze – i tak na Jarosławie Kaczyńskim i PiS skończy.¤ Zwroc uwage na to, jak konczy sie Twoj powyzszy wpis. Dla Twojej i mojej nadziei + to nie koniec meczu my kontra oni w kwestii przyczyn katastrofy. To tylko koniec rundy. Tylko + na milosc Boska + nie strzelajmy sobie samobojow!

 8. kwiatek napisał(a):

  Andrzeju drogi, jedna uwaga: rzeczywiście, nie strzelajmy sobie samobójów i trzymajmy się faktów. Ja od półtora tygodnia pamiętam, że MAK zapowiedział publikację raportu dzień wcześniej. A ponieważ pamięć jest zawodna, wszedłem do internetu i na portalu Polska The Times znalazłem informację na ten temat, powtórzoną za PAP-em. Została ona zawieszona na portalu we wtorek o godz. 11.33 i zapowiadała, że MAK zaprezentuje raport na drugi dzień o godz. 10. Tusk miał więc całą dobę, by wrócić z nart i przygotować ripostę, z którą powinien był wystąpić w środę, niedługo po konferencji Anodiny. Tak się nie stało, więc kłamliwy przekaz Rosjan zdominował światowe serwisy. Czy możesz mi powiedzieć, jakim miernikiem mierzyłeś poziom mojej satysfakcji z tego, że Tusk dostał po nosie? Grubo się mylisz, nie odczuwam z tego powodu żadnej satysfakcji. I mój stosunek do Tuska, którego uważam za znakomitego „czarusia” i kiepskiego premiera, nie ma tu żadnego znaczenia. Z jednego prostego powodu, którego się trzymam, a który swego czasu sformułowałem na tym blogu: dobrze życzę Polsce, chcę, by była dobrze rządzona i uważam, że „partią” dziennikarzy powinna być właśnie Ona, a nie PiS czy PO (szkoda, że żurnaliści o tym tak coraz bardziej nagminnie zapominają). Wkurzają mnie oszołomy, które wypisują, że Tusk jest zdrajcą, uważam to za nikczemne. Ale trudno mi nie zauważyć, że premier ma coraz większy problem z rozumieniem polskiej racji stanu. A nie jest to tylko jego problem. Polska racja stanu powinna nakazać Tuskowi być już we wtorek w Warszawie i reagować na MAK-owskie bzdury od razu, a nie po tygodniu.

 9. Marek Pękala napisał(a):

  Drodzy Koledzy, Jaromirze i Andrzeju. Mam prośbę: nie kontynuujcie swojego ożwczego sporu w internecie. Tak ostro zawyżacie poziom (gratuluję!),że niebawem komentatorzy Waszych blogów padną na nieuleczalną chorobę obscurantus morte. (Ona i bez Waszej przyczyny zbiera dzisiaj przebogate żniwo). Ściskam Wasze graby. Hej, hej! Marek Pękala PS. Na pociechę: W dobie sukcesów odnieść sukces, to żaden sukces. Ale: ponieść klęskę i się z niej podnieść – ooo! – to jest sukces.

 10. jw23 napisał(a):

  Andrzeju! Kwiatku! Wejdźcie sobie jeszcze raz do dupy a chwilę potem zwyzywajcie. Żałosne

 11. dobra nasza napisał(a):

  prezydentowi sie nie odmaiwa. hej kto szlachta za Kmicicem. w mysl tej zasady prezio zebral sztab swoich poplecznikow i polecieli pokazac jak maja wygladac uroczystosci w KATYNIU. czesc ludzi nie miala odwagi odmowic, czesc chciala sie pokazac, dla czesci to byl obowiazek – byc w Katyniu. LK jako szef zakladu pracy odpowiada za organizacje przelotu i wizyty. jak bylo wszystko zorganizowane powoli sie dowiadujemy. w jednym samolocie kilkunastu generalow, ok 20 parlamentarzystow,kilku ministrow… spozniony wylot bo trza na spoznialskich poczekac (30-40minut) i bylo na wszystko za pozno. i jeszcze oddech generala na olecach pilotow. czy cos jeszcze jest niejasne????

 12. bolek napisał(a):

  Ot szanowny Pan Plęs swobodnie się wypowiada o „dupach” prezesa (padają też gorsze wulgaryzmy co prawda cytowane ale widać iż nie obce redaktorowi) lecz jeśli chodzi o swoją osobę to już „tyłek” jest dla Niego wyrazem destruktywnym kończącym dyskusję. O proszę księżniczce zaśmierdziało … ps. „Jestem studentem i duża część naszej braci, lubi dupy, koks, bro i się zeszmacić.”

 13. wujek dobra rada napisał(a):

  Do studenta Bolka: bardzo celna uwaga z twojej strony pod adresem p.Plęsa.Dodam tylko,że nie przypominam sobie tekstu,w którym p.Plęs zapałał by świętym oburzeniem,gdy prominentni politycy PO obrzucali śp.Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego obelgami typu: „kurdupel”,”cham”,”pijak”,”kartofel”. Świadczy to dobitnie o sympatiach politycznych i rzekomym wysokim poziomie kultury „wybitnego” redaktora Nowin.

 14. Grażyna napisał(a):

  „Racja jest jak dupa, każdy ma swoją”, no cóż po ostatnim wywiadzie pana prezesa Kaczyńskiego dla GW, mniemam że GO zaczyna w tę rację-„dupę” parzyć. Bowiem pan Jarosław oznajmił, iż „prezydent to nie pakunek i może decydować o lądowaniu samolotu”, owszem potem dodał, że winni są rosyjscy kontrolerzy lotu no i stara śpiewka o winie rządu i Tuska. Czyli bez względu jaką by decyzję podjął „prezydent, który nie jest pakunkiem” należało tej decyzji sprostać bez względu na okoliczności. Mówią, że najlepszą obroną jest atak, pan prezes broni swej „dupy” jak może.

 15. bolek napisał(a):

  Grażyna nie zrzynaj! (i jeszcze z GW) Jaki wywiad heh??(wtf), ktoś coś chciał zabłysnąć a zabłądził! Czytamy ze zrozumieniem!

 16. dobra nasza napisał(a):

  chcial sie LK z ekipa pokazac to pokazal…

 17. Klaudia napisał(a):

  ZAPRASZAM SERDECZNIE http://www.klaudiagebal.blog.onet.pl

 18. Lechita napisał(a):

  W nowinach jak u Dzierżyńskiego jeden czekista Kwiateek – to dobry czekista, drugi zły – to Plęs. I interes się kręci jeden robi plusy dodatnie drugi ujemne jak z kolei powiedziałby Boleklechu.

 19. Sofokles napisał(a):

  ależ mnie całkowicie nie interesuje nic w sprawie tego upadku samoolotu na własne życzenie w smoleńsku. kogo to wogole obchodzi ?? ludzie w polsce umieraja z głodu , zimna, niedożywienia,zyją jak niecywilizowane zwierzęta europy wschodniej,- i nikt sie tym nie zajmuje. co znaczy ta katastrofa w porownaniu z tym ile ludzi w polsce umiera bo zyje w polsce. to przeklwnstwo. na gnój z wszelkimi wyjasnieniami o smolensku.

 20. cialis generic napisał(a):

  Hello I am so thrilled I found your blog page, I really found you by mistake, while I was searching on Google for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks a lot for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the superb job.

 21. Massivematch.io napisał(a):

  Wow! After all I got a weblog from where I be capable of really get helpful information regarding my study and knowledge.

 22. Narwhale io napisał(a):

  I’m gone to say to my little brother, that he should also visit this blog on regular basis to obtain updated from most up-to-date reports.

 23. Skribbl io napisał(a):

  What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely useful and it has helped me out loads. I hope to contribute & assist different users like its aided me. Great job.

 24. write essays for me napisał(a):

  I’m not sure exactly why but this weblog is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

 25. exams napisał(a):

  I do accept as true with all the ideas you have introduced on your post. They are really convincing and can definitely work. Stіll, the posts are too brief for starters. May you please lengthen them a little from next time? Thank you for the pⲟst.

 26. titan-gel-uae.duckdns.org napisał(a):

  hey there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise several technical points using this web site, as I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective interesting content. Make sure you update this again soon.

 27. g napisał(a):

  Thank you for the auspicious writeup. It if truth be told used to be a amusement account it. Glance advanced to far brought agreeable from you! By the way, how could we keep up a correspondence?

 28. g napisał(a):

  I visited various sites however the audio quality for audio songs present at this web site is truly excellent.

 29. g napisał(a):

  Greetings! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one? Thanks a lot!

 30. g napisał(a):

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz respond as I’m looking to design my own blog and would like to find out where u got this from. cheers

 31. gettype php napisał(a):

  Hello, I read your blog daily. Your humoristic style is awesome, keep it up!

 32. deeeep.io napisał(a):

  Someone essentially help to make seriously articles I might state. This is the first time I frequented your web page and so far? I surprised with the research you made to make this actual submit extraordinary. Great activity!

 33. online rulide napisał(a):

  I just like the helpful information you provide to your articles. I’ll bookmark your weblog and take a look at once more here regularly. I am moderately certain I will be informed plenty of new stuff right here! Best of luck for the next!

 34. zero nicotine patch online napisał(a):

  This is a great tip particularly to those new to the blogosphere. Brief but very precise information… Appreciate your sharing this one. A must read post!

 35. online medicine tablets shopping napisał(a):

  If you want to get much from this post then you have to apply these strategies to your won website.

 36. canada pharmacies napisał(a):

  With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My blog has a lot of completely unique content I’ve either authored myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any ways to help reduce content from being ripped off? I’d really appreciate it.

Zostaw komentarz