platforma blogowa portalu
nowiny

Antychrysty kontra mohery

Ruch poparcia Palikota kontra Contra in vitro. Garstka zwolenników posła Palikota pod rzeszowską kurią i garsteczka przeciwników. Mizerny liczebnie protest Ruchu Poparcia i jeszcze mizerniejszy „protest na protest”. Za to fora internetowe pod notkami tego wydarzenia rozjazgotały się potwornie. Bo znad klawiatury komputera można sobie manifestować poglądy ciepło, sucho i bezpiecznie. Twarzy nie trzeba dawać ani głosu, nie zawieje i można się ukryć pod nickiem. Odwaga znów nam podrożała.

Bluzgi na Palikota jak najbardziej zasłużone, choć źle ukierunkowane. Bluzga się na jego antyklerykalizm, a przecież ma prawo do swoich poglądów i jego problemem jest, czy zdoła do nich przekonać innych. Bluzgi zasłużone, bo nie potrafi, albo nie chce wyeksponować swoich rozsądnych zresztą propozycji reformy ustrojowej, reformy swobód gospodarczych, reformy relacji obywatel – państwo. Rzeczywiście sensowne propozycje przykrył fajerwerkami pod kuriami biskupimi, przywalił sztucznym penisem, zastrzelił z pistoletu hukowego i opatrzył świńskim ryjem. Jakby pan poseł zechciał kiedyś wrócić do pomysłów reform ustrojowych na poważnie, to i poważniej byłby traktowany przez elektorat i zdobył więcej sympatyków.

Wyeksponował antyklerykalizm, który jest w stanie do białości rozgrzać internautów. Znów wylazły kompleksy mieszkańców Podkarpacia. „Mohery” poczęły pluć na „antychrystów”, „antychrysty” wieszczyć wymarcie „moherów”. Zaścianek, ciemnogród, Polska B, zadupie – najczęściej spotykane słowa w postach. Jedni drugim zarzucają poziom IQ rozwielitki, od wulgaryzmów aż się pstrzy. Trudno mi zaakceptować, że o najwyższych wartościach (życie ludzkie) dyskutuje się językiem ubabranym gównem. Zawsze trochę zostaje na wartościach.

8 komentarzy do “Antychrysty kontra mohery”

 1. pisior napisał(a):

  „Trudno mi zaakceptować, że o najwyższych wartościach (życie ludzkie) dyskutuje się językiem ubabranym gównem. Zawsze trochę zostaje na wartościach.” Dobre hehe, powyższe to był cytat. Jak to się ma do dzisiejszego Pana artykułu o konflikcie w Rakszawie. Mnie zawsze zastanawia u dziennikarza jedno, i tego chciałbym się dowiedzieć również od Pana. Czy pisząc takie artykuły, przejawia Pan autentyczną troskę o Kościół, czy też taki artykuł ma po prostu zapełnić stronę dostarczając gawiedzi ludycznej rozrywki w stylu palikotopodobnym? Dlatego właśnie zacząłem od cytatu z pańskiego wpisu powyżej; ubolewa Pan wulgaryzacją języka, a doskonale wie, że pod takim artykułem umieszczane komentarze będą wręcz epatować chorobliwą nienawiścią do Kościoła jako takiego. Wy dziennikarze lubicie fałszywie ubolewać nad trudnymi realiami życia, możecie pisać artykuły o biednych nwykorzystywanych kobietach, ale sami kasiurkę za ogłoszenia towarzyskie inkasujecie. Biadolicie nad językiem, ale sami podsycacie emocje, które ten język deprawują.

 2. Andrzej Plęs napisał(a):

  Nie odpowiadam ani za treść, ani za formę postów pod tekstami prasowymi. Tak, jak nie odpowiadam również za Pana powyższe uwagi. Czy może uczyni mnie Pan za nie odpowiedzialnym? Czy Chrystus, nieustająco krytykując faryzeuszy i saduceuszy, kierował się dobrem swojej wspólnoty religijnej, czy też dostarczał gawiedzi rozrywki palikotopodobnej? Czy 2000 lat temu stanąłby Pan po Jego stronie, czy po stronie przywódców duchowych ówczesnego judaizmu, którzy z religii uczynili źródło dochodu i władzy? Odnośnie języka: proszę wczytać się we własny wpis. Krytycznie. Sięgnąć pamięcią do chrystusowych słów o belce i oku, a ewangelizację zacząć od siebie. Jeśli chce Pan ewangelizować bliźnich, to przecie nie przez Internet, z ukrycia i anonimowo. Bo to trywializacja misji.

 3. tera-pełta napisał(a):

  Panie Pląsik,czy Pan urwał się z choinki???????? 99,99% wpisów na forach podpisanych jest nickami,bo taki jest po prostu uzus,a Pan już po raz kolejny ubolewa, że forumowicze podpisują się nickami…żenujące. P.S. Co do sadyceuszy i faryzeuszy-zgoda Co do stopnia nagłośnienia tematu w mediach-niezgoda-Polska ma obecnie dużo ważniejsze problemy-choćby olbrzymi dług,bezrobocie,niski poziom kształcenia elit…tak, tak można się oburzać na to określenie,ale obecnie dominują u nas tzw.wykształciuchy,które nie powinny zaliczyć nawet matury…

 4. Andrzej Plęs napisał(a):

  Fakt, że szyderczo przekręca Pan moje nazwisko, wystawia Panu świadectwo. Może Pan chować się za uzus, jeśli wstydzi się Pan swojego. Trudno polemizować mi z człowiekiem, który nie odróżnia „sadyceuszy” od saduceuszy. To tak a propos „niskiego kształcenia elit”. Wykształciuchy nie popełniają takich błędów. Nawet te bez matury, ale z elementarną wiedzą.

 5. wujek dobra rada napisał(a):

  Czepia się Pan literówek forumowiczów,a nie zauważa Pan że zajmuje się drugorzędnymi pierdołami w rodzaju „maszerują wyznawcy idola przygłupów”.Podejrzewam, że jest Pan wykształcony inaczej tzn.zaoczny płatny licencjat.W pana przypadku idealnie sprawdza się piękna myśl:”MILCZENIE JEST ZŁOTEM”.

 6. Anonim napisał(a):

  I’ve been surfing on-line greater than 3 hours as of late, yet I never discovered any interesting article like yours. It’s lovely value sufficient for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made just right content as you probably did, the web will probably be a lot more helpful than ever before. My page … [

 7. Loreal products napisał(a):

  Very good post. I’m daling with some of these issues as well.. Herre is my webb page: Loreal products

 8. hp toner rebate march 2016 napisał(a):

  Only Original HP expertise delivers exceptional reliability and superior print quality1.

Zostaw komentarz