platforma blogowa portalu
nowiny

Chwal, albo milcz

Mój komentarz do tragicznych wydarzeń z biura poselskiego PiS w Łodzi:

(…)

Wszystko, co powiem ponad to będzie podżeganiem do zabójstwa, jak mówił prezes Jarosław Kaczyński: „Każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii, wszystko jedno kto je wypowie, czy to będzie polityk czy dziennikarz, to będzie po prostu wzywanie do morderstw”.

W ten sposób krytykom odbiera się prawo do krytyki, niezadowolonym – prawa do wyrażania niezadowolenia, a wszystkim myślącym inaczej odbiera się konstytucyjne prawo do swobody wypowiedzi. Od dziś PiS można tylko chwalić, albo milczeć.

11 komentarzy do “Chwal, albo milcz”

 1. Ten. Sam. napisał(a):

  Prezes J.Kaczyński to niewątpliwie wytrawny gracz polityczny. Najszybciej potrafił „zagospodarować” tę tragedię, jakby się obawiał, że ktoś inny może właśnie jego obarczyć winą za narastające wśród Polaków konflikty i podziały. Oczywiście,wskazał znamiona zła tylko u przeciwników ( bo kto pierwszy , ten lepszy) i patetycznie nakazał milczenie wszystkim ewentualnym krytykom jego czy też jego partii. Ale myli się Pan ( cytuję „(…)” )- wolno Panu chwalić!

 2. wujek dobra rada napisał(a):

  Pląsik!-M I L C Z-może nie zorientują się,że nie masz NIC do powiedzenia.Taka prosta taktyka-a jaka skuteczna…

 3. dobra nasza napisał(a):

  ale nam sie wujek popisal po byku. Jako sympatyk PO jestem obrazany wszem i wobec jak komu pasuje. powszechnie i publicznie nazywa sie mnie zlodziejem, przestepca, oszustem. co ciekawe od takich okreslen nie stronia poslowie, radni, nauczyciele, wojtowie a nawet ksieza z ambony. i kto tu sieje propagande nienawisci?

 4. zz napisał(a):

  Pomóc może panu tylko tera-pełta. Dobre rady wujka, też są dobre. Terapią wstrząsową może być wysłuchanie cynicznego wywiadu udzielonego przez pana Komorowskiego pani K-Z.

 5. rzeszowianka z Warszawy napisał(a):

  @ zz PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO nie warto zaklinać rzeczywistości, a zamykanie oczu nie zmienia świata @ zz i wujek… dobra nasza nie musi podawać przykładów na poparcie swojej tezy, po przykłady same się pchają, nawet bez zachęty ;D po co obrażacie autora i innych komentatorów?

 6. zz napisał(a):

  Jeśli nie ma innego wyjścia, to i zaklinanie rzeczywistości bywa wskazane. Miło mi, że pani je wychwyciła. Demokracja nie oparta na wartościach nie budzi mojego szacunku. Pan Komorowski pełni funkcję prezydenta Polski. Bycie prezydentem – to w moim rozumieniu coś całkiem innego. Nie warto komentować moje wypowiedzi. Lepiej niech oceni pani wypowiedź Bronisława K: „- Wtedy nie wolno było tam wypić piwa bez tzw. konsumpcji, np. serka topionego albo tatara. Na jednego tatara można było kupić 4 piwa. Dobieraliśmy się w czwórki i szliśmy na 4 piwa plus tatar” – wspominał Bronisław Komorowski. Była to część odpowiedzi na pytanie studenta politologii, który żalił się na spotkaniu, że zlikwidowano słynny bar mleczny na Krakowskim Przedmieściu, zwany „Karaluchem”

 7. zz napisał(a):

  No chyba, że wytyczne brzmią: „Chwal, albo milcz”

 8. len napisał(a):

  Dziwna doprawdy logika myślenia, takie rzeczywiście plęsawisko. Nie wolno ci mówić o nieszczęściu jaki dotknął polską demokrację ponieważ zapadła ocena czyjaś tam że nie wolno i kropka. Swietny przykład próby zamknięcia ust przy pomocy rzeszowskiego rozumienia poprawności politycznej! Jeżeli ktoś jest głupi to da się może zawikłać w taką sofistyczną pułapeczkę wymyśloną przez jakiegoś spryciulę od obgryzania długopisu w nowinkach mojżeszowskich. Cóż naiwnych nie sieją tylko się sami rodzą. Nienawiść do Kaczorów jest gorsza od ptasiej grypy bo przy tej wystarczy wytrzebić ptaszki i po kłopocie. Wyrwać głupotę z ludzkich umysłów jest znacznie trudniej ale za to łatwo nią można zarazić.D

 9. Andrzej Plęs napisał(a):

  Do len: W całej Pana/Pani tyradzie(chociaż co do płci mógłby Pan/Pani się określić, bo bezpłciowość stwarza problemy fleksyjne), wyrażonej bez wątpienia językiem miłości, dostrzegam niepokojące nuty antysemityzmu i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i religijnym: „nowinki mojżeszowskie”. Ben Laden i fundamentaliści islamscy byliby z Pana/ Pani dumni, ale chrześcijaninowi to nie przystaje. Bo zakładam, że jest Pan/Pani wiernym synem/córką Kościoła. Wtręt o „wytrzebianiu ptaszków” też można by potraktować, jako groźby karalne. Zapraszam na bezpośrednią wymianę uwag do redakcji. Pistoletu i noża nie musi Pan/Pani zabierać.

 10. Waterfall Tub Faucet napisał(a):

  Having read your article again,, widely known that you have been working really hard here, for the website. Just keep running, nothing will be in vain.

 11. Marvella Reutlinger napisał(a):

  Hallo, wunderbarer Beitrag zu diesem Thema. In dem Aufbau meiner Selbstständigkeit bin ich auf der Suche nach neuen Informationen. Dank Leuten wie dir komme ich meiner Bestimmung immer ein Stück näher und näher.

Zostaw komentarz